Pagal artimoje aplinkoje nužudytų moterų skaičių Lietuva patenka į „lyderių“ gretas. Mūsų šalyje kasmet nužudoma apie 11 moterų (ES šalyse daugiau nužudoma tik Latvijoje). Tačiau Lietuvos teisėkūroje vis dar nėra įtvirtintos „smurto dėl lyties„ ir „femicido„ sąvokos. Tai trukdo atpažinti problemą, ją tyrinėti, telkti visuomenės palaikymą pokyčiams ir vystyti veiksmingą teisinę sistemą, valstybės politiką. Todėl projekto tikslas – atkreipti teisėkūros ir viešosios politikos formuotojų dėmesį į būtinybę pripažinti smurto dėl lyties, femicido egzistavimą ir numatyti specifines priemones atsakui į jį. Šio tikslo siekiama pasitelkus analitines veiklas (užsienio praktikų ir situacijos Lietuvoje, įskaitant moterų nužudymo bylų apžvalgas), advokacijos kampaniją (dalyvaujant teisėkūros procesuose, telkiant visuomenės palaikymą, didinant sąmoningumą per žiniasklaidos ir socialinių medijų kanalus) ir informuotumo didinimo kampaniją (supažindinant visuomenę su femicido reiškiniu, jo sąsajomis su lyčių nelygybe), šviečiamuosius renginius, kurie apima informuotumo didinimo ir emocinio poveikio (kūrybinių sprendimų pristatymo) elementus.
Projektas taps svariu indėliu keičiant viešą ir politinį diskursus, atkreipiant dėmesį į „smurto dėl lyties” sąvokos svarbą, pristatant (išaiškinant) „femicido” sąvokos esmę ir tuo būdu smurto fenomeno sampratą Lietuvoje priartinant prie Stambulo konvencijos standartų. Iniciatyvos, susijusios su visuomenės ir pilietinių organizacijų palaikymo telkimu padės formuoti tolesnių veiksmų, kuriais siekiama veiksmingo atsako į femicidą, pagrindą.
Projekte numatytas glaudus Lygių galimybių plėtros centro bendradarbiavimas su Šiauliuose veikiančia partnere – Moterų veiklos inovacijų centru – tiek dalinantis praktinėmis žiniomis, kompetencijomis, tiek formuojant veiklų turinį, užtikrinant platesnę sklaidą.