2021-04-05

Pagalbos ženklas virtualaus pokalbio metu

Patiriate smurtą artimoje aplinkoje ir neturite galimybės paskambinti pagalbos numeriais? Virtualių pokalbių metu panaudokite #SignalForHelp ženklą, kuris vaizdo skambučio metu perspės šeimą, draugus ar kolegas, kad […]
2021-03-11

Kaip kova su smurtu prieš moteris grasina žodžio laisvei?

Prieš prasidedant LR Seimo pavasario sesijai 2021 m. kovo 9 d. LR Prezidentas Gitanas Nausėda spaudos konferencijoje apie Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo (toliau – Stambulo konvencija), pasakė taip: „…
2021-03-08

Su Tarptautine moters diena!

Šiais metais Tarptautinę moters dieną švenčiame kaip niekad susiskaldžiusioje visuomenėje – Stambulo konvencijos ratifikavimo Seime klausimas kaip pūlinį atvėrė įsišaknijusius stereotipus ir patriarchalines nuostatas. Kaip iliustracija bendram fonui – nuo pat kovo pradžios virtuvės rakandų, gėlių, prabangių skudurėlių pardavėjų reklamose keliamas klausimas: „Ar jau nusprendėte, kuo pradžiuginsite mylimas moteris?“.
2021-02-15

Dirbtinis intelektas padės atpažinti smurtą

Dirbtinis intelektas kiekvienam besikreipiančiam pasiūlo personalizuotą bendravimą atsižvelgiant į patiriamą smurtą.
2021-02-15

Kaip išmanumas susijęs su smurtu?

Išmanieji įrenginiai, sekimo programėlės, nuotoliu valdomos kameros tapo smurtautojų įrankiais, kurie padeda jiems kontroliuoti aukas.
2021-02-15

Projektas „Stabdyk Dabar”

Nepaisant koronoviruso pradeda startuoti projektas “StabdykDabar!: pagalba nukentėjusiems nuo smurto lyties pagrindu”, kuris yra finansuojamas Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinio mechanizmo lėšomis per Aktyvių piliečių fondą.Remiantis 2019 m. atliktu tyrimu, pastebėta, fiksuojamų seksualinio smurto atvejų artimoje aplinkoje –neįtikėtinai mažai, ši smurto forma yra sunkiai atpažįstama, sunkiai įrodoma, nukentėję asmenys linkę tylėti.
2021-01-24

Moterys, taika ir saugumas. Po 20 metų.

Trys skambūs žodžiai – Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos prieš dvidešimt metų priimtos rezoliucijos 1325 ( angl. UNSCR 1325), pavadinimas. Kovojantiems už lyčių lygybę tai yra milžiniškas pasiekimas, nes 2000-aisiais pirmą kartą pasauliniu mastu buvo paskelbta – nelygybė tarp moterų ir vyrų yra ir tarptautinio saugumo bei taikos užtikrinimo problema.
2021-01-13

Sutelkime jėgas kovai su smurtu artimoje aplinkoje

Kas 10 minučių policiją pasiekia pranešimas apie smurtą artimoje aplinkoje. Karantino metu šis skaičius padidėjo dar 20 procentų.
2021-01-12

Smurtas Kalėdų nešventė

Nešventė ir Naujųjų. Atvirkščiai, šventės tapo dar vienu stimulu išaugusiam smurtui artimoje aplinkoje.